Sport - Aktuálně.cz

  Olympijskou štafetu vyhráli Norové, Češi doběhli desátí

  Olympijskou štafetu vyhráli Norové, Češi doběhli desátí


  Pchjongčchang - O vítězství norské štafety rozhodl vítěz sprintu Johannes Hösflot Klaebo, jenž zhruba kilometr před cílem unikl Denisi Spicovovi. Ruský reprezentant už nenašel síly na odpor, protože do závěrečného úseku startoval...

  Pchjongčchang - O vítězství norské štafety rozhodl vítěz sprintu Johannes Hösflot Klaebo, jenž zhruba kilometr před cílem unikl Denisi Spicovovi. Ruský reprezentant už nenašel síly na odpor, protože do závěrečného úseku startoval se ztrátou 16 sekund na třetím místě.

  Rusové přitom dlouho vedli, a když jim Alexander Bolšunov zajistil v průběhu druhého úseku zajistil náskok 40 sekund, vypadalo to, že se v Koreji dočkají první zlaté medaile. Jenže Alexej Červotkin vedení neudržel a Spicovovi předával s velkou ztrátou.

  Bronzový medailista ze závodu na 15 kilometrů se poté dokázal na Klaeba a jeho překvapivého kolegu ve vedoucí dvojici Adriena Backscheidera z Francie dotáhnout a dostal se i do vedení. Na nástup norského favorita už však nenašel síly do cíle dojel se ztrátou devíti sekund. Backscheider na třetí příčce zaostal o 37 sekund.

  Norové ziskem pátého zlata na jedné olympiádě vyrovnali rekord v běžeckém lyžování. Celkem mají Seveřané v této disciplíně na kontě v Pchjongčchangu už jedenáct medailí, což se jim podařilo potřetí po Salt Lake City v roce 2002 a Soči. Od rekordu Sovětského svazu z roku 1988 je dělí čtyři závody před koncem dvě medaile.

  Česká reprezentace na Nory ztratila přes čtyři minuty a oproti hrám v Soči před čtyřmi lety si o dvě místa pohoršila. Neuspěli ani dvojnásobní obhájci zlata Švédové, kterým vzaly naději na vítězství první dva úseky klasickou technikou a skončili na páté příčce.

  Muži - štafeta 4×10 km: 1. Norsko (Tönseth, Sundby, Krüger, Klaebo) 1:33:04,9, 2. OSR (Larkov, Bolšunov, Červotkin, Spicov) -9,4, 3. Francie (Gaillard, Manificat, Parisse, Backscheider) -36,9, 4. Finsko -1:40,5, 5. Švédsko -2:05,6, 6. Německo -2:08,2, 7. Itálie -2:35,2, 8. Kazachstán -3:31,4, 9. Kanada -3:41,0, 10. ČR (Razým, Jakš, Knop, Novák) -4:18,1.

  Ledeckou načapali američtí novináři v rychlém občerstvení. Korejci jí tleskali nad smaženým kuřetem

  Ledeckou načapali američtí novináři v rychlém občerstvení. Korejci jí tleskali nad smaženým kuřetem


  Pchjongčchang - Od pondělí začne Ester Ledecká s tréninkem na snowboardu. Senzační vítězka sobotního superobřího slalomu má v neděli volno a poté se začne chystat na zbývající start v Pchjongčchangu pod vedením kouče Justina...

  Pchjongčchang - Od pondělí začne Ester Ledecká s tréninkem na snowboardu. Senzační vítězka sobotního superobřího slalomu má v neděli volno a poté se začne chystat na zbývající start v Pchjongčchangu pod vedením kouče Justina Reitera.

  "Odpočine si. Pak nazuje snowboardové boty a jdeme na to. Máme před sebou tři dny dobrého tréninku. Bude to jako každý další závod," řekl americký trenér.

  Po sobotním slavnostním ceremoniálu s předáním medailí se Ledecká hned přesunula do Phoenix Parku, kde se konají závody ve snowboardingu. Redaktoři agentury Associated Press (AP) tam Ledeckou s otcem a dalšími členy týmu potkali na večeři v KFC. "Neříkejte to trenérům," řekla jim dvaadvacetiletá Češka, které zákazníci u vedlejšího stolu zatleskali, když si při odchodu pověsila na krk zlatou medaili.

  Podle svého manažera Viktora Valty se Ledecká dostala do postele kolem deváté hodiny večer. "Dlouho spala, pak měla pozdní oběd. Měla volný den a k večeru bude mít fyzio," doplnil Valta k nedělnímu programu olympijské vítězky.

  První trénink absolvuje Ledecká nejspíše zvolna. "Krásné na ježdění a tréninku s Ester je, že se v pomalé rychlosti velmi dobře učí. Takže nemusíme jít na plný plyn," vysvětlil Reiter. "Bude stačit se jen lehce projet. Půjdeme krůček po krůčku, budeme pracovat na technice. Protože jak se závodí, to zjevně ví. Dostaneme se pomalu do naši rutiny, to je naše mantra. Moc se na to těšíme," uvedl kouč.

  Američan už sledoval šokující jízdu Ledecké za zlatem v superobřím slalomu. "Byl to fantastický zážitek. Tohle je Ester. Tohle je stoprocentní Ester. Způsob, jakým lyžuje. Způsob, jakým útočí. Byl to nádherný moment," řekl Reiter.

  Nyní má před sebou Ledecká další zlatou výzvu, snowboardovou. A v té je na rozdíl od lyžařských závodů od začátku dané, že je velkou favoritkou. "Ve sportu ale nic nemáte, pokud si to nezasloužíte. A naším cílem je si to každý den zasluhovat," prohlásil Reiter.

  Kvalifikace paralelního obřího slalomu, v kterém Ledecká v této sezoně dominuje a pět ze šesti startů proměnila v triumf, je na programu ve čtvrtek 22. února. Soutěžní vyřazovací jízdy se pojedou netradičně až o dva dny později, v sobotu 24. února.

  Rakouská idylka brankáře Nechvátala: V Innsbrucku se nám daří, za barákem mám sjezdovku

  Rakouská idylka brankáře Nechvátala: V Innsbrucku se nám daří, za barákem mám sjezdovku


  Jak jste si užil exhibiční All Star Cup? Užil jsem si to dosytosti a myslím, že i všichni od nás z týmu. Je to dobrá myšlenka, bavilo nás to. Byli jsme s tím spokojeni. Umíte si představit podobný turnaj v Rakousku? Je možné, že se...

  Jak jste si užil exhibiční All Star Cup?

  Užil jsem si to dosytosti a myslím, že i všichni od nás z týmu. Je to dobrá myšlenka, bavilo nás to. Byli jsme s tím spokojeni.

  Umíte si představit podobný turnaj v Rakousku? Je možné, že se pořadatelé dalších ročníků turnaje budou střídat.

  To je spíš otázka na rakouský svaz. Ale bylo by to pro lidi super, takové zpestření. Snad by to mělo úspěch i v Rakousku.

  Při hře tři na tři jste si dost zachytal, ale i zahrál s holí. Spoluhráči vám přenechávali puky při střídáních. To byla taktika?

  Ano, domlouvali jsme se před zápasem, že to takhle budeme hrát. Z "ebelky" jsme na podobné věci zvyklí, hraje se tam hodně s hokejkou. Tři na tři je pro gólmany hodně těžké. Ale jsem rád, že jsem si tady zachytal, protože v klubu teď tolik nechytám. Doufám, že mi to pomůže.

  Co jste říkal na atmosféru, zpočátku možná slabší?

  Je to dané tím, že turnaj kolidoval s olympiádou. Není na tom nic zvláštního. Slováci hráli se Slovinci, krylo se to s prvními zápasy tady. Dalo se to čekat, ale na konci se to rozjelo a lidi si to užívají.

  A fanoušci často vyvolávali vaše jméno.

  Jo, jo. To byli fanoušci ze Znojma, kteří rádi vzpomínají. Když je vidím, taky si rád zavzpomínám, protože jsem ve Znojmě zažil tři úžasné roky. Znojmo mi dalo vstupenku do profesionálního hokeje.

  Jak byste srovnal EBEL ligu s českou extraligou? V prvním zápase All Star Cupu jste výběr z Česka porazili 5:3.

  To ano, ale výsledek odtud příliš nenapoví. Sice to týmy vzaly prestižně, ale bylo to dělané hlavně pro lidi. Česká extraliga je kvalitnější, "ebelka" je zase atraktivnější pro lidi. Je tam třeba hodně brejků. Hráli jsme tady na turnaji dobře. Škoda, že jsme v posledním zápase neporazili Němce.

  Je ta atraktivita dána i větším počtem zámořských hráčů?

  Určitě, bez nich by to nebylo ono. Hokej si užívají, jsou taková jiná povaha a je s nimi pořád sranda. Jsou pozitivní a je paráda sledovat je, jak třeba pracují se svou hlavou i s tělem.

  Máte pocit, že se kvalita EBEL ligy každým rokem zvedá?

  Samozřejmě. Do minulého roku hrála v soutěži ještě Lublaň, a aniž bych je chtěl snižovat, měli problémy, jezdilo se tam pro body a lidi na ně nechodili. Od letošní sezony přišel Záhřeb z KHL a je to zatím nejtěžší rok od doby, co "ebelku" chytám. Tabulka byla natřískaná. Vyhrát jeden nebo pět zápasů, byl to úplně stejný pocit.

  Jak se vám líbí angažmá v Innsbrucku?

  Jsem maximálně spokojený. Je tam se mnou přítelkyně a náš pejsek. Přítelkyně v Innsbrucku pracuje, užívá si to. Innsbruck je nádherné město, jsou tam super lidi. Klub se o hráče stará, jak nejlíp může.

  Vytvořili jste s Ondřejem Šedivým a Lubomírem Štachem v Innsbrucku českou trojičku. Naláká člověka život v Rakousku?

  Bezesporu. Je to o něčem jiném. Rakousko je čistotnější, lidi tam mají jiný přístup k práci. Je fajn to vidět, ale všechno má svoje pro a proti. Zase je tam hrozně draho, nejde si jen tak zajít na oběd.

  Co lyžování nebo turistika? Bydlíte pod Alpami…

  Bydlíme přímo v horách (úsměv). Je to taková vesnice asi dvacet minut od stadionu. Za barákem máme sjezdovku, je to prostě idylka.

  Jaké si dáváte do budoucna cíle?

  Moc to neřeším, nechávám tomu volný průběh. Momentálně se chci vrátit do brány v Innsbrucku a až se tam vrátím, chytit šanci za pačesy. Nepřišel jsem tam, abych se na hokej díval, chci týmu pomoct. Ale druhý brankář teď chytá výborně, já to akceptuju. Musím být trpělivý a makat.

  Máte to v Innsbrucku rozjeté snad na historický úspěch klubu.

  Vedení udělalo po minulé sezoně hrozně moc dobrých kroků a přivedlo skvělé hráče. Všechno si to sedlo, máme skvělou partu a taháme za jeden provaz. Je to vidět na výsledcích. Vloni udělal Innsbruck play-off vůbec poprvé, letos už podruhé, a navíc jsme měli náskok asi devíti bodů na tu hranu. Hokej se tam zvedá, lidi chodí. Co víc si přát.

  Co říkáte na trápení Znojma v letošní sezoně?

  Nedívá se mi na to dobře. Kluky znám a vím, že si tohle nezaslouží. Věřím, že ještě tu spodní část ubijou a dostanou se do play-off. Vím, že do toho dali v letní přípravě maximum, teď už je to jenom o hlavách.

  Vydalo se Znojmo expanzí do Rakouska správnou cestou?

  Já myslím, že ano. Znojmo je hokejové město, s Lincem mají asi nejlepší fanoušky v lize. Lidi chodí a je to takové klasické české fandění, třeba v Innsbrucku to moc nemáme. Pro lidi ve Znojmě je to zpestření, vidí zase jiné hráče a atraktivní hokej.

  Jak jste vnímal raketový vzestup Libora Šuláka, který hrál ještě vloni za Znojmo, dostal se na MS a teď patří Detroitu?

  Dával hokeji strašně moc, vždycky byl ve správný čas na správném místě. Když se všechno sejde, byl z toho takový malý zázrak. Ale zase mě to tolik nepřekvapilo, moc mu to přeju.

  Daří se mu i ve Finsku. Proč ho trenéři nevzali na olympiádu?

  Tohle vůbec nevím, tolik jsem to nesledoval. Vím, že mu jeden turnaj nevyšel, asi nad tím zlomili hůl. Ale já do toho nevidím.

  Shodou okolností se nedaří v extralize ani Litvínovu, kde jste dlouho chytal. Máte pořád ještě nějaké vazby na chemiky?

  Nemám vazby ani s vedením, i když jsem pořád hráčem Litvínova. Vedení neprojevuje zájem, celé je to takové zamotané. Sleduju výsledky, je to blbé no… Byl jsem s panem Rulíkem v létě dva měsíce na letní přípravě. Vím, že tam tomu dávají všechno, je to jako ve Znojmě. Extraliga tam patří, doufám, že se zachrání.

  Nechybí Litvínovu nastupující generace po Hüblovi a Lukešovi?

  Je to malé město, není to jednoduché. Práce s mládeží tam byla vždy na super úrovni. Pánové Havelka a Weissmann dělají svou práci skvěle. Myslím, že musí přečkat ty generační roky a pak zase dobří hráči přijdou.

  Gólman Mrázek byl hvězdou zápasu při výhře Detroitu v Nashvillu

  Gólman Mrázek byl hvězdou zápasu při výhře Detroitu v Nashvillu


  New York - Český gólman kryl 31 střel a i v šestém utkání v kariéře proti Predators zůstal neporažen. O čtvrté čisté konto v sezoně přišel až v 55. minutě, kdy jej v přesilovce překonal Craig Smith. "Až dnes jsem zjistil, že...

  New York - Český gólman kryl 31 střel a i v šestém utkání v kariéře proti Predators zůstal neporažen. O čtvrté čisté konto v sezoně přišel až v 55. minutě, kdy jej v přesilovce překonal Craig Smith.

  "Až dnes jsem zjistil, že mám proti nim bilanci 5:0, a je hezké, že jsem ji vylepšil," uvedl Mrázek, který minulou sezonu vychytal v Nashville čisté konto. "Každý zápas je ale jiný. Nikdy nevím, jak se puk odrazí, zda spadne do brány, nebo ne," dodal český gólman.

  Mrázek si připsal několik výborných zákroků, ale hodně mu pomáhala i obrana, která v úvodních jedenácti minutách zblokovala deset střel. V té chvíli už Detroit vedl 2:0. "Opravdu hodně toho zblokovali. Trefili jsme i tyč a nenacházeli jsme odražené puky, proto teď dáváme málo gólů. A v takových případech je pak obtížné vyhrávat," uvedl trenér Nashvillu Peter Laviolette.

  Ondřej Kaše z Anaheimu zařídil vyrovnávacím gólem na 2:2 prodloužení zápasu na ledě Minnesoty a o srovnání průběžného stavu rovněž na 2:2 se pak postaral i v samostatných nájezdech. Český útočník uspěl ve čtvrté sérii v situaci, kdy musel proměnit, aby zápas pokračoval. Devana Dubnyka překonal střelou mezi betony. Poté dalších třináct aktérů neskórovalo a rozstřel rozhodl až v jedenácté sérii Kašeho spoluhráč Nick Ritchie.

  Kaše má aktuálně výbornou formu. V předchozím utkání řídil v Chicagu gólem a dvěma přihrávkami obrat z 0:2 na konečných 3:2. Rodák z Kadaně vstřelil v posledních sedmi zápasech pět gólů a v sezoně už jich má na kontě 17 jako druhý nejlepší český kanonýr v soutěži. Zároveň je i druhým nejlepším střelcem klubu a v uplynulých sedmnácti duelech si udržel téměř bod na zápas (8+8).

  Popáté v sezoně skórovali Pavel Zacha, jehož New Jersey zvítězilo na ledě lídra Východní konference Tampy Bay 4:3, a Tomáš Nosek, který přispěl k výhře Vegas 6:3 nad Montrealem a návratu nováčka do čela celé NHL.

  Obránce Tampy Bay Andrej Šustr zamířil v prostřední třetině na ošetřovnu poté, kdy chtěl pomstít nešetrný zákrok Mikea Wooda, který narazil na hrazení Vladislava Naměstnikova. Českému obránci prasklo hledí na přilbě a způsobilo mu krvavý šrám. V poslední třetině už Šustr opět hrál.

  David Rittich chytal poprvé doma v Calgary od začátku zápasu a poprvé byl v NHL střídán. Jihlavský odchovanec inkasoval v úvodních šesti minutách druhé třetiny tři góly a za stavu 1:4 opustil hrací plochu. Rittich kryl v zápase jedenáct střel a na branky v prostřední části neměl nárok. Dvě padly po tečích, třetí zblízka v oslabení. Calgary nakonec podlehlo Floridě 3:6 a všechny její branky dal obránce Dougie Hamilton.

  Chicago rázně utnulo sérii osmi proher, doma rozdrtilo Washington 7:1. Blackhawks definitivně rozhodli v závěru druhé třetiny, kdy během tří minut odskočili soupeři z 3:1 na 6:1. U páté branky asistoval Michal Kempný. Do sestavy poražených se nevešel Jakub Vrána.

  Buffalo - Los Angeles 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)

  Branky: 41. Scandella, 57. Ristolainen - 12. a 48. Amadio, 33. a 37. Kopitar. Střely na branku: 35:36. Diváci: 18.632. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Amadio, 3. Brown (všichni Los Angeles).

  Minnesota - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

  Branky: 16. Koivu, 28. Zucker - 1. Perry, 47. O. Kaše, rozhodující sam. nájezd Ritchie. Střely na branku: 38:31. Diváci: 19.192. Hvězdy zápasu: 1. Ritchie, 2. Perry (oba Anaheim), 3. Proser (Minnesota).

  Ottawa - New York Rangers 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

  Branky: 2. Stone, 13. Oduya, 32. Duchene, 39. Brassard, 48. Chabot, 58. Pääjärvi - 17. a 56. Grabner, 35. Zibanejad. Střely na branku: 33:38. Diváci: 17.259. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Duchene, 3. Chabot (všichni Ottawa).

  Arizona - Edmonton 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

  Branka: 4. Dvorak. Střely na branku: 32:40. Diváci: 16.304. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Dvorak, 3. Ekman-Larsson (všichni Arizona).

  Tampa Bay - New Jersey 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

  Branky: 13. Kunitz, 23. Point, 46. Stamkos - 3. Lovejoy, 24. Hischier, 27. Zacha, 42. Wood. Střely na branku: 51:28. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Läck (New Jersey), 2. Kučerov (Tampa Bay), 3. Hischier (New Jersey)

  Pittsburgh - Toronto 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

  Branky: 4. Hagelin, 12. Malkin, 26. Aston-Reese, 48. Määttä, 57. Rust - 7. C. Brown, 11. Bozak (Polák), 36. Marleau. Střely na branku: 39:32. Diváci: 18.647. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Hagelin, 3. Määttä (všichni Pittsburgh).

  Vegas - Montreal 6:3 (3:2, 2:0, 1:1)

  Branky: 3. a 24. R. Smith, 7. Hunt, 10. Nosek, 24. Carpenter, 45. Schmidt - 5. Hudon, 12. Scherbak, 49. Drouin. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18.122. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Carpenter, 3. Schmidt (všichni Vegas).

  Nashville - Detroit 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

  Branky: 55. C. Smith - 5. Witkowski, 11. Nyquist, 59. Helm. Střely na branku: 32:34. Petr Mrázek odchytal celý zápas, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Diváci: 17.561. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek (Detroit), 2. C. Smith (Nashville), 3. Witkowski (Detroit).

  Chicago - Washington 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)

  Branky: 7. Toews, 13. Saad, 20. Schmaltz, 37. P. Kane, 38. Hartman (Kempný), 39. Anisimov, 49. DeBrincat - 11. T. Wilson. Střely na branku: 44:20. Diváci: 22.066. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. P. Kane, 3. Hinostroza (všichni Chicago).

  Vancouver - Boston 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)

  Branky: 2. a 52. Eriksson, 11. D. Sedin, 12. Horvat, 19. Bärtschi, 23. Dowd - 43. Schaller. Střely na branku: 24:45. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Eriksson, 3. Edler (všichni Vancouver).

  Calgary - Florida 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

  Branky: 15., 33. a 52. Hamilton - 2. a 44. Matheson, 21. Trocheck, 24. Dadonov, 27. Barkov, 46. McCann. Střely na branku: 33:30. David Rittich odchytal 26:03 minuty, inkasoval čtyři branky z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 73,33 procenta. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Matheson, 2. Barkov (oba Florida), 3. Hamilton (Calgary).

  Hyperaktivní dítě bez pudu sebezáchovy. Ledecká si žije ve vlastním světě a vytěžila z toho zlato

  Hyperaktivní dítě bez pudu sebezáchovy. Ledecká si žije ve vlastním světě a vytěžila z toho zlato


  Pchjongčchang - Asi každý novinář, který kdy přišel do kontaktu s Ester Ledeckou, vám potvrdí, že rozhovory s ní jsou jedno velké dobrodružství. Nikdy předem nevíte, co se stane a co z ní vytáhnete. Tedy pokud ji na interview vůbec...

  Pchjongčchang - Asi každý novinář, který kdy přišel do kontaktu s Ester Ledeckou, vám potvrdí, že rozhovory s ní jsou jedno velké dobrodružství. Nikdy předem nevíte, co se stane a co z ní vytáhnete. Tedy pokud ji na interview vůbec dostanete.

  V Koreji ještě před svou senzační zlatou olympijskou jízdou v super-G rozdělila českou žurnalistickou obec na dva tábory tím, že s médii nechtěla až do závodů mluvit.

  Jedni její přístup chápali. Sportovní obojživelnice se chce soustředit jen na trénink a nerozptylovat se ničím jiným. Druzí jen nevěřícně kroutili hlavou. Proč dvaadvacetiletá dívka mlčí, když jiné ještě větší hvězdy normálně komunikují?

  Rychlobruslařka Martina Sáblíková byla před i během olympiády hodně naměkko, kvůli zraněným zádům se nemohla na závody v Pchjongčchangu ideálně připravit a přitom od ní čeští fanoušci očekávali další medaili. Přesto trpělivě odpovídala na otázky novinářů.

  Snowboardistce Evě Samkové před pár týdny zemřel otec, navíc věděla, že její ramena jsou zralá na další operaci, ale i ona si šla s úsměvem po tréninku popovídat o tom, jak to vidí s tou zlatou obhajobou.

  Jenže Ester Ledecká je jiná. Někdo by řekl zvláštní. Odmalička si žije ve vlastním světě obklopená těmi nejbližšími. To, že si zoufalý novinář láme hlavu, čím naplní stránky a utiší touhu fanoušků po informacích, nemůže pochopit a ani to nepotřebuje.

  Za to, kam se dostala, vděčí do značné míry rodičům, kteří jí hodně obětovali. Dokonce se přestěhovali z Prahy do Špindlerova Mlýna, když poznali, že dcera potřebuje rozvíjet talent na sněhu. 

  Maminka Zuzana ji doprovází po všech závodech a soustředěních, a když zrovna otec Janek nepracuje na přípravě muzikálů nebo neplní roli porotce v televizních hudebních show, nechybí pod sjezdovkou ani on. Do rodinného projektu se zapojuje také bratr Jonáš, který pro Ester navrhuje závodní kombinézy.

  Kdo by v téhle rodinné bublině nechtěl žít co nejdéle? Pro rodiče budete vždycky vítězi, i když se vám závod nepovede, vždy vám budou fandit a věřit. Samozřejmě se tohle mateřské popostrkování vzhůru nesmí přehnat a moc tlačit na pilu. Šárka Strachová by o pozdější rodinné válce s otcem mohla dlouho vyprávět.

  V případě Ledeckých to ale zatím skvěle funguje. A nejspíš i proto v Ester stále přetrvává duše dítěte, kterou nezajímá nic jiného než závodění. Když po dojezdu sobotního super-G překonala úvodní šok a uvěřila, že je olympijskou šampionkou, opakovala do televizí, že si především užila jízdu po krásném svahu, až poté přemýšlela o tom, kolikátá bude.

  A právě to je pro ni typické. Odjakživa hýří hyperaktivitou a do všeho se vrhá po hlavě. Neumí být chvíli v klidu. O Vánocích vydrží u televize jen na Štědrý den a hned musí něco dělat, v létě chodí na kickbox nebo na plážový volejbal, aby se bez sněhu nenudila. V zimě jezdí naplno ve dvou sportech a je jí úplně jedno, že honí víc zajíců najednou.

  Na lyžích se tento zápal projevuje tím, že se ze svahu pouští bez respektu z vysokých rychlostí, nestresuje se, jaké časy zajely ostatní holky, soustředí se na to, aby najížděla oblouky tak, jak si s bratry Bankovými naplánovali. Když splní plán, věří, že z toho bude i skvělý výsledek. Hlavně si to užít a jet naplno.

  Na snowboardu jezdí s podobnou agresivitou, ale obdivuhodná je především neutuchajícím chtíčem znovu a znovu vylézt na kopec a sjet opět nejrychleji a nejlépe ze všech soupeřek.

  Když v lednu ve slovinské Rogle vyhrála paralelní obří slalom už počtvrté v řadě, položil jí jeden z českých novinářů dotaz, který se nabízel. "Ještě vás to baví?" "To je ale blbá otázka, jasně, že jo," zněla odpověď.

  Jinak by totiž za čtvrtým triumfem nevyrazila na sjezdovku s kašlem, který se po jejím vítězství zhoršil tak, že ji připravil o start v závodech druhý den. "Ale co vám budu povídat, Ester by i tak nejraději závodila, ale radši budu mít zdravou snowboardistku než nemocnou šampionku," nechal se slyšet snowboardový trenér Ledecké Justin Reiter. 

  Někdy se skutečně zdá, že Ester postrádá přirozený pud sebezáchovy. Její nadšení ze závodění je až nakažlivé a kdyby se nemohla prohánět po prkně a lyžích způsobem, jakým to dělá doteď, byla by jak dítě bez hraček, kterému je do breku.

  A právě díky tomuhle světu, odstřižená od širšího okolí a maximálně vytížená, jí spadla na krk stuha se zlatou olympijskou medailí.

  All Star Cup se navzdory slabší návštěvě líbil. Čekal jsem to bouřlivější, přiznal Vůjtek

  All Star Cup se navzdory slabší návštěvě líbil. Čekal jsem to bouřlivější, přiznal Vůjtek


  Bratislava - Výběr české extraligy na premiérovém All Star Cupu obsadil druhé místo za domácími Slováky. Češi podlehli mužstvu EBEL, porazili výběr z Německa a na závěr uhráli nerozhodný výsledek proti domácím. V posledním...

  Bratislava - Výběr české extraligy na premiérovém All Star Cupu obsadil druhé místo za domácími Slováky. Češi podlehli mužstvu EBEL, porazili výběr z Německa a na závěr uhráli nerozhodný výsledek proti domácím.

  V posledním zápase se rozhodovalo o vítězi a Slovákům remíza stačila. "Víc chtěli, možná do toho dali více vůle a chytrosti v závěru. Vyhráli zaslouženě," uznal trenér českého výběru Vladimír Vůjtek. Ten stál na lavičce spolu s Viktorem Ujčíkem a generálním manažerem Petrem Nedvědem. Hráčům ale v exhibici příliš pokynů udílet nemuseli.

  "Pro trenéry to tolik není. Musí se to líbit hlavně hráčům a divákům, a ti si najdou cestu, pokud se bude tahle akce konat i v budoucnu. Ve formátu tři na tři je to zajímavé, vzniká spousta brankových situací," řekl Vůjtek.

  Jeho slova potvrdil i kouč vítězného týmu a trenér mistrů světa z roku 2002 Ján Filc. "Občas jsem si udělal poznámku, řekl hráčům, aby uklidnili hru. Ale je to exhibice, navíc jsem měl výborný tým a hráči dostatečně komunikovali sami," uvedl dlouholetý reprezentační trenér Slovenska.

  Vedle blyštivé trofeje byla v sázce ještě finanční odměna 25 tisíc eur. "Je to škoda, ale cílem bylo hlavně pobavit diváky. V tom finále jsme vedli o dva góly, už jsme na to sahali. Byly tam i prize money, mohli jsme naplnit pokladnu," usmál se Nedvěd, který nedávno definitivně uzavřel kariéru.

  "Když vidím hru tři na tři, samozřejmě mě to láká, ale já už to mám prostě za sebou. Začínám novou kapitolu života," potvrdil bývalý útočník.

  Jisté zklamání z konečného výsledku vyjádřil i kapitán českého výběru Jaroslav Bednář. "Pokaždé chceš vyhrát. Bylo to navíc derby mezi Českem a Slovenskem. Ale dělali jsme chyby. Když jsme vedli o dva góly, vymýšleli jsme kraviny," kroutil hlavou hradecký hokejista.

  Trenéři mu do dvojice přiřadili Martina Nečase, a tak došlo ke spojení nejstaršího a nejmladšího hráče týmu. "Ptali se mě, jestli mi to nebude vadit. Já jsem se naopak ptal, jestli to nebude vadit jemu. Užil jsem si to, dali jsme nějaké góly, snad to bavilo i jeho," pochvaloval si Bednář.

  Na začátku turnaje po poledni byly tribuny bratislavského stadionu značně prořídlé, postupem času se zaplnily více, vyprodáno však rozhodně nebylo. "Čekal jsem tu atmosféru trochu bouřlivější, ale je to dané olympiádou, Slováci hráli se Slovinskem i biatlon s vidinou slovenského úspěchu," pojmenoval Vůjtek důvody slabší návštěvy.

  Až si organizátoři a ředitelé čtyř soutěží premiérový ročník vyhodnotí a rozhodnou o případném pokračování, mohl by se další turnaj uskutečnit třeba v Česku. "Doufám, že se udělá pořádné PR a pořádná reklama. Když se vyberou známí hráči, lidi přijdou," prohlásil Bednář.

  Třetí místo brali nakonec po výhře nad EBEL hokejisté z německé ligy. "Nemá to tradici, byly to výběry sebrané narychlo. Někteří hráči se omluvili, někteří jsou na olympiádě. Až další turnaje trochu více poodhalí kvalitu těch soutěží a nabídnou nějaké srovnání," podotkl Vůjtek.

  Slovenská strana byla s turnajem rozhodně spokojená, i přes nižší návštěvu. "To se dalo čekat. Jinak vidím jen samá pozitiva. Investovali jsme do toho spoustu energie. Nemám co vytknout," zářil ředitel slovenské extraligy a patron turnaje Richard Lintner.

  Fanoušci se mohli vedle hokejových zápasů podívat také do fanzóny s bohatým doprovodným programem. Dovednostní soutěže už se do nabitého odpoledne dostat nepodařilo. Tak možná příště.

  Muž, který zranil Jágra: Strašně mě to mrzí. Jel do šatny a byl od krve

  Muž, který zranil Jágra: Strašně mě to mrzí. Jel do šatny a byl od krve


  Kladno - Havířovský hokejista Marek Sikora si nebyl jistý, jestli jeho zákrok na hvězdného Jaromíra Jágra v úvodu utkání první ligy v Kladně byl, či nebyl čistý. Jednatřicetiletého útočníka ale hodně mrzelo, že po jeho zákroku...

  Kladno - Havířovský hokejista Marek Sikora si nebyl jistý, jestli jeho zákrok na hvězdného Jaromíra Jágra v úvodu utkání první ligy v Kladně byl, či nebyl čistý. Jednatřicetiletého útočníka ale hodně mrzelo, že po jeho zákroku u mantinelu pro hrající legendu duel už ve třetí minutě skončil nepříjemným otřesem i krvavým šrámem.

  "Byl to strašně nešťastný náraz. Asi si tam dal ještě o tu hranu nebo nevím. Strašně mě to mrzí. Když jsem ho pak viděl, tak to bylo nepříjemné. Samozřejmě jsem věděl, o koho jde. A je jedno, jestli je to Jágr nebo někdo jiný," řekl po utkání Sikora v rozhovoru pro ČTK a deník Sport.

  Do Jágra, který nastoupil za Kladno po návratu z NHL z Calgary a všechna jeho vystoupení jsou vyprodaná, vrazil bokem u pravého mantinelu. Šestačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa upadl hlavou do mantinelu. Jágr nejdříve bezvládně spadl na zem, pak viditelně otřesený a se stopami krve pod nosem zamířil na střídačku a do šatny. Do utkání se už nevrátil.

  "Jeli jsme na puk v oslabení, nevím, jestli Jarda zavrávoral. Musím se na to podívat. Bylo to takové rychlé a lehké. Já jsem chtěl vyhodit puk. Zapřel jsem se tam, aby mi neujel dolů s tou otočkou, co umí. Původně jsem čekal, že to hodí nahoru na beka a já pojedu na něj. Když chtěl udělat tu kličku, tak jsem se tam jen postavil ramenem," prohlásil Sikora.

  Sudí Tomáš Zubzanda a Michal Kostourek jej za zákrok nevyloučili. "Nedokážu říct, jestli to bylo čisté, nebo nebylo. Čekal jsem, co rozhodčí. Říkali, že to faul nebyl. Těžko říct," prohlásil Sikora.

  Chtěl se Jágrovi omluvit, ale nebyla k tomu podle něj na ledě příležitost. "Chtěl jsem ho poklepat, ale kolem něj bylo hodně lidí, takže to pořádně nešlo. Jel do šatny, byl od krve. Samozřejmě doufám, že bude v pořádku a nebude z toho mít něco vážného," prohlásil útočník, který má i 97 zápasů v extralize za Chomutov.

  "Taková zranění jsou nepříjemná. Někdy se to stane náhodou a hráči to pořádně neovlivní. Ale nebylo mi nejlíp, protože sám jsem měl dost zranění. Když je to Jarda, tak je to samozřejmě takové specifické. Je to ikona klubu. Ale kdyby tam ležel kdokoliv jiný, tak to není vůbec příjemné. Co nejmíň takových věcí," doplnil Sikora.

  Chce událost rychle hodit za hlavu. Je si vědom, že s tím, že jeho jméno bude nyní znát řada lidí, nic nenadělá. "To se v hokeji stává. Nějaká těla a zranění. Dál na to nemůžu myslet, to bych nemohl hrát hokej. Asi se o tom bude psát. Vrátit to nemůžu. Já jen doufám, že bude v pořádku a jede se dál," podotkl Sikora.

  Havířov v tvrdém utkání inkasoval celkem 34 trestných minut. "Bojujeme o play off. Už to máme asi deset zápasů, nemohli jsme si dovolit prohrát. Máme pokyny, ale pokyny hrát hokej. Dneska jsme měli získat tři body, abychom už měli jistotu play off. Máme ještě dva pokusy," doplnil Sikora. Havířov se drží dvě kola před koncem na sedmém místě o čtyři body před devátým Vsetínem.

  Zlomený kotník, operace i rodinná tragédie. Samková vytáhla bronz z osobního pekla

  Zlomený kotník, operace i rodinná tragédie. Samková vytáhla bronz z osobního pekla


  Pchjongčchang/Praha - V pouhých 24 letech si už prožila věci, které by si většina lidí za celý život raději odpustila. Jenže nejspíš i díky tomu se nyní snowboardcrossařce Evě Samkové houpe na krku další olympijská medaile,...

  Pchjongčchang/Praha - V pouhých 24 letech si už prožila věci, které by si většina lidí za celý život raději odpustila. Jenže nejspíš i díky tomu se nyní snowboardcrossařce Evě Samkové houpe na krku další olympijská medaile, tentokrát s bronzovým odleskem.

  Před čtyřmi lety v Soči to byla jiná jízda. Dvacetiletá usměvavá rebelka se vydala na premiérové hry plna mladického elánu i přesto, že se jí dva roky před tím v levém koleni přetrhl přední křížový vaz. 

  Na ruské trati neměla konkurenci, s nakresleným knírkem pod nosem uhranula fanoušky neohroženou jízdou od kvalifikace až po finále. Na vyřazovací boje si nechala připnout GoPro kameru, ale celou dobu natáčela jen sněžné vlny před sebou, nikdo nebyl schopný ji předjet. Dojela si snad pro to nejryzejší zlato a v euforii obracela naruby bundu, jejíž podšívka měla stejně vítěznou barvu.

  Uplynul další olympijský cyklus a do sedmimetrové propasti pod startem korejské tratě se dívá trochu jiná česká šampionka. Život jí za poslední čtyři roky připravil náročnější překážky, než sama na prkně kdy přeskákala.

  Sotva si stihla užít zlatý úspěch ze Soči, přišel tvrdý pád. A to doslova. Ve švýcarském Veysonnaz doplatila na nebezpečný úsek se zrádnými hrboly a skončila v ochranné síti. Výsledkem byl zlomený kotník, otřes mozku a let vrtulníkem do nemocnice.

  Když uzdravila nohu, začaly se stupňovat její problémy s vyskakovacími rameny. "Mám vrozenou vadu, hypermobilitu a mělké kloubní jamky, když cuknu, rameno vypadne, museli jsme trochu změnit start, abych zapojila všechny svaly," vysvětlila problém Samková.

  Před dvěma lety už přišla na řadu dokonce operace. Rodačka z Vrchlabí musela začít dělat trochu jiné cviky, poctivě rehabilitovala a celkově ještě zesílila. 

  Když už se zdálo, že se na olympijskou sezonu zdravotně vyladila a před obhajobou zlata v Soči absolvuje dostatečné množství závodů na rozježdění, dostavila se další komplikace. V prosinci během závodu Světového poháru znovu upadla a pochroumala si rameno. 

  Necelé dva měsíce od olympiády nebyl čas na delší rekonvalescenci nebo dokonce operativní zákrok, od bolesti a dalších problémů musely pomoct tejpy a speciální ortéza. 

  Fyzickou bolest navíc brzy vystřídala psychická. V lednu Samkové zemřel dlouhodobě nemocný tatínek Roman. Ten bojoval s nádorem na mozku od jejích devíti let. Světlejší chvilky střídaly ty horší. Ke konci jeho bitvy se zákeřnou chorobou se přidaly i epileptické záchvaty. Prohrál dva dny před jejími snoboardcrossovými závody v tureckém Erzurumu.

  Česká reprezentantka váhala, jestli se zúčastnit, nebo skočit na letadlo a vrátit se k rodině. Nakonec se rozhodla zůstat a závod pro zesnulého otce vyhrála. "Život mi píše různé příběhy a zkouší moji odolnost. Byl to právě taťka, který mě spolu s mojí mamkou učili bojovat, nevzdávat se a věřit, že cesta, kterou jsem si vybrala, je správná," napsala poté na Facebooku Samková.

  Nabyté životní zkušenosti jí hnaly i pátečním bronzovým závodem. Tentokrát to ve vyřazovacích bojích nepálila hlava nehlava jako v Soči hned od startu. Naopak, vždy se pohybovala na hraně postupu, nepanikařila ani v momentě, kdy jí ve finálové jízdě patřila průběžně až šestá příčka. Čekala, až se otevře medailová cestička a v závěru ji dokonale využila.

  "Ví, co udělat v pravou chvíli, a dokáže to předvést i na olympiádě. Takových lidí je málo," chválil ji v cíli její manažer a bývalý skikrosař Tomáš Kraus.

  Málo je i těch, kteří umí medailovou sbírku přetavit i v jiné hodnoty. Samková totiž brzy pochopila, že mediální smršť, kterou svým olympijským triumfem před čtyřmi lety nastartovala, není nic negativního. Že se toho dokonce dá skvěle využít a zvednout český snowboardcross z amatérské úrovně.

  Rázem začaly po českých zasněžených kopcích růst nové tratě. Jednu sama otevřela v Harrachově jen rok po hrách v Soči. Další dráhy vyrostly v Lipně nad Vltavou nebo na Dolní Moravě, kde Samková pravidelně pořádá kempy pro malé děti. "Jednou bych po konci kariéry mohla trénovat a předávat zkušenosti, baví mě to s nimi," hlásí vlajkonoška z Pchjongčchangu.  

  Než ta chvíle nastane, chce učinit ještě jednu medailovou zteč pod pěti kruhy v Pekingu 2022. Emočně i fyzicky na to podle jejího týmu má, i když ji čekají znovu operace obou ramen.

  "Těžko říct, jestli jsem silná. Všichni si myslí, že nemám problém, ale taky si hodně věcí beru. Nicméně přijde mi, že tři olympiády má skoro každej, takže do Pekingu klidně pojedu," culí se bronzová hrdinka.

  Když prohrajete v Jihlavě, tak to problém je, soptil Sýkora po slávistické blamáži na Vysočině

  Když prohrajete v Jihlavě, tak to problém je, soptil Sýkora po slávistické blamáži na Vysočině


  Na hřišti posledního týmu tabulky jste prohráli. Proč? Gól jsme dostali z jedné šance soupeře, my jsme jich jenom v prvním poločase asi pět vyložených neproměnili. Ve druhé půli jsme i vzhledem k terénu chtěli zjednodušit hru,...

  Na hřišti posledního týmu tabulky jste prohráli. Proč?

  Gól jsme dostali z jedné šance soupeře, my jsme jich jenom v prvním poločase asi pět vyložených neproměnili. Ve druhé půli jsme i vzhledem k terénu chtěli zjednodušit hru, ale do žádné extra šance jsme se nedostali. Špatné.

  Nepřipadali jste si po změně stran trochu zoufale? Ten tlak byl enormní.

  Byl. Ale když si to zpětně promítnete, zjistíte, že jestli tam byla nějaká vyložená šance, tak to byla střela jedině Pepy Hušbauera. Nic víc.

  Čím to bylo?

  Nepodařilo se nám dávat ze stran dobré balony. A  i když míč vypadl někde ve vápně, tak jsme tam nebyli, vždycky se odrazil jinam.

  Chybí vám víc důrazu ve vápně?

  Spíš kvalitnější balony.

  Jak moc to ovlivnil rychlý gól, který jste dostali?

  Od začátku utkání jsme chtěli dominovat, měli jsme vnutit soupeři naši hru. Skončilo to pravým opakem - dostali jsme rychlý gól, a i když jsme tam nějaké loženky měli, tak jsme prohráli.

  V utkání jste měli celou řadu rohových kopů, proč jste nějaký z centrů nedokázali zužitkovat?

  Dneska jsme to kopali špatně. I ty centry ze stran byly špatné.

  Je to velký problém vzhledem k boji o druhé místo?

  Problém to je, když prohrajete v Jihlavě. Přijeli jsme sem vyhrát a na nic jiného jsme nemysleli. Teď si to musíme rozebrat a v příštím zápase zvítězit. Ale aby nás to nějak srazilo, to nesmíme dopustit. Prohrát je jedna věc, ale musíme dál věřit tomu, co děláme.

  Jste levým záložníkem, ale nyní jste se vrátil na pozici obránce. Jak vám sedí?

  Já jsem tak pod trenérem Trpišovským už hrál, věděl jsem, do čeho jdu. S Jardou Zmrhalem se dobře zastupujeme, jsme oba takoví, že nás to táhne dopředu. Umíme se podpořit.

  Bayern otočil zápas ve Wolfsburgu, Kadeřábek asistoval u gólu

  Bayern otočil zápas ve Wolfsburgu, Kadeřábek asistoval u gólu


  Berlín - Bayern Mnichov otočil v 23. kole německé fotbalové ligy utkání ve Wolfsburgu až penaltou v nastaveném čase. Schalke po dvou porážkách v německé lize vyhrálo, Hoffenheim doma porazilo 2:1. Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas...

  Berlín - Bayern Mnichov otočil v 23. kole německé fotbalové ligy utkání ve Wolfsburgu až penaltou v nastaveném čase. Schalke po dvou porážkách v německé lize vyhrálo, Hoffenheim doma porazilo 2:1.

  Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas a připsal si asistenci. Theodor Gebre Selassie a Jiří Pavlenka odehráli za Brémy celé utkání, porážce ve Freiburgu ale nezabránili. Leverkusen uspěl v Hamburku a posunul se na druhé místo, na Bayern ztrácí 21 bodů.

  "Vlci" se proti suverénnímu lídrovi bundesligy ujali vedení v 9. minutě po přesné Didaviho hlavičce. Bayern nastoupil s ohledem na nadcházející utkání v Lize mistrů proti Besiktasi bez několika opor a v prvním poločase se střelecky neprosadil.

  Velkou příležitost na vyrovnání spálil v 55. minutě Arjen Robben, jenž trefil z pokutového kopu pouze tyč. Přesto se svěřenci Juppa Heynckese dočkali, o devět minut později Robben předložil míč před bránu Wagnerovi a ten hlavou zblízka nedal Casteelsovi šanci.

  V 79. minutě se dostal na hřiště Lewandowski, a právě nejlepší bundesligový střelec nakonec utkání rozhodl. V první minutě nastavení dostal favorit znovu možnost kopat penaltu a polský kanonýr si připsal svůj 20. ligový gól v této sezoně. Bayern zaznamenal pod Heynckesovým vedením 13. ligovou výhru za sebou, což je pro zkušeného trenéra jeho nejdelší vítězná série v kariéře.

  Schalke získalo v zápase s Hoffenheimem dvoubrankové vedení už v průběhu prvního poločasu. Nejprve se prosadil ze vzduchu Kehrer a poté "namazal" obránce Vogt špatnou rozehrávkou před prázdnou bránu Embolovi, pro kterého nebyl problém uklidit míč do brány. Hoffenheim inkasoval ve 23 zápasech už 37 branek, což je stejný počet jako za celou minulou sezonu. Hosté korigovali v 78. minutě, po Kadeřábkově centru z levé strany hlavičkoval přesně Kramarič.

  Pavlenka čelil v bráně Brém dvěma pokutovým kopům. Při prvním ho poslal Petersen na druhou stranu a připsal si 50. bundesligovou branku. Ani při druhé penaltě si Pavlenka na míč nesáhl, Haberer napálil v 88. minutě pouze břevno. Freiburg přesto nejtěsnější výsledek uhájil.

  Leverkusen po dvou zápasech opět vyhrál, za třemi body ho nasměroval krátce před pauzou po chybě obrany Bailey. V 50. minutě zvýšil Havertz a Hamburk se už zmohl pouze na snížení z kopačky Hahna. Hamburk ztrácí po 23. kole na záchranu šest bodů, což se ještě žádnému týmu v historii bundesligy v této fázi nepodařilo dohnat.

  Německá fotbalová liga - 23. kolo:

  Freiburg - Brémy 1:0 (24. Petersen z pen.), Hamburk - Leverkusen 1:2 (70. Hahn - 40. Bailey, 50. Havertz), Kolín nad Rýnem - Hannover 1:1 (30. Osako - 37. Füllkrug), Wolfsburg - Bayern Mnichov 1:2 (8. Didavi - 64. Wagner, 90.+1 Lewandowski z pen.), Schalke - Hoffenheim 2:1 (11. Kehrer, 28. Embolo - 78. Kramarič).

  Senzace na úvod jara, Slavia padla v Jihlavě. Posílený Baník vyhořel a prohrál doma se Slováckem

  Senzace na úvod jara, Slavia padla v Jihlavě. Posílený Baník vyhořel a prohrál doma se Slováckem


  Praha - Fotbalisté pražské Slavie nezvládli vstup do jara a v prvoligové premiéře trenéra Jindřicha Trpišovského nečekaně prohráli v Jihlavě 0:1. Úřadující mistři v zápase 17. kola nedokázali odpovědět na gól Pavla Dvořáka...

  Praha - Fotbalisté pražské Slavie nezvládli vstup do jara a v prvoligové premiéře trenéra Jindřicha Trpišovského nečekaně prohráli v Jihlavě 0:1.

  Úřadující mistři v zápase 17. kola nedokázali odpovědět na gól Pavla Dvořáka z desáté minuty a v neděli mohou přijít o druhé místo v tabulce. Na lavičce Vysočiny naopak vyšel soutěžní debut Martinu Svědíkovi, jehož tým poskočil na předposlední pozici o dva body před Ostravu.

  Jihlavským se výborně povedl začátek a po rychlé akci zaskočili obranu favorita. Dvořák převzal míč od Ikauniekse a v desáté minutě propálil zimní posilu Slavie brankáře Koláře.

  Na těžkém terénu, na který se snášelo postupem času sílící sněžení, měli hosté herní převahu. Velkou příležitost na vyrovnání si slávisté vypracovali o čtyři minuty později, když Zmrhal ve skrumáži už překonal Rakovana, ale míč z brankové čáry odhlavičkoval Ljovin.

  "Sešívaní" dál svírali soupeře na jeho polovině, ale k ohrožení branky se dostávali jen po centrovaných míčích ze strany. V 23. minutě Hušbauer našel na zadní tyči Škodu, ale jeho hlavička skončila mimo. Vysočina o sobě dala vědět o pět minut později, kdy se do brejku dostal Zoubele, místo centru na volného Ikauniekse však volil hodně nepřesnou střelu.

  Slavia nevyhrála v Jihlavě pošesté v řadě

  O přestávce Stoch v záloze nahradil nevýrazného Mingazova a Slavii změna pomohla. Trpišovský stáhl hru na tři obránce a hosté měli od prvních minut druhé půle převahu. Po hodině hry mohl zpoza vápna srovnat Hušbauer, ale Rakovan jeho střelu dokázal vytěsnit nad branku.

  Jihlavě se podařilo tlak otupit střídáním a taktickým zdržováním. Neuspěl ani Ngadeu, jehož pokus mířil nad branku.

  Čtyři minuty před koncem se po individuální akci Stocha opět blýskl Rakovan, který v nastavení dokázal zlikvidovat také ránu dalšího náhradníka Dannyho. Slavia od roku 2006 nedokázala v Jihlavě vyhrát šestý ligový zápas za sebou, Trpišovský na Vysočině neuspěl ani na pátý pokus.

  Karviná vyloupila Mladou Boleslav

  Fotbalisté Slovácka ovládli hned na úvod jara záchranářskou bitvu v Ostravě. Po gólech Stanislava Hofmanna a Tomáše Zajíce v 17. kole první ligy zvítězili na půdě patnáctého Baníku 2:1 a svému konkurentovi v boji o udržení se vzdálili na čtyři body.

  Slovácko zažívá chuť venkovní výhry po 14 měsících a 14 zápasech bez plného bodového zisku.

  Jablonec si na úvod jara poradil s Teplicemi 2:1. Hosty poslal v šesté minutě do vedení při návratu do nejvyšší soutěže po zranění Jakub Hora, ale v 36. minutě srovnal Černohorec Vladimir Jovovič a tři minuty před koncem rozhodl z penalty Jan Chramosta, zimní posila domácích.

  Vítěznou obnovenou soutěžní premiéru na lavičce Jablonce zažil trenér Petr Rada, který v minulosti vedl i Teplice. Domácí o bod přeskočili soupeře v tabulce.

  Mladá Boleslav vstoupila do jarní části první ligy domácí porážkou 0:1 s Karvinou. V duelu 17. kola sice byla doma aktivnějším týmem, ale nepřekonala dobře chytajícího brankáře Patrika Le Gianga.

  Naopak v nastavení neuhlídali svého bývalého hráče Tomáše Wágnera, který zařídil hostům důležitou výhru. Karviná tak i ve čtvrtém vzájemném utkání bodovala, když dosud měla zvenku v sezoně jediný bod, zatímco Boleslav doma vyhrála jen dva z posledních 10 domácích zápasů a prohrála už počtvrté za sebou.

  Fotbalisté Zlína doma remizovali 1:1 s Duklou, kterou v první lize neporazili posedmé za sebou. Hosty v 62. minutě poslal do vedení Daniel Tetour, v 73. minutě vyrovnal Petr Hronek. Za bezbrankového stavu brankář Dukly Filip Rada zneškodnil penaltu Mirzadu Mehanovičovi. Pražané se ani na devátý pokus nedočkali venkovní výhry v této sezoně nejvyšší soutěže.

  Bohemka už je šestá

  Bohemians se start do jarní části vydařil. Porazili Brno 1:0 a posunuli se na šesté místo tabulky. Zápas rozhodl v 63. minutě z penalty Dominik Mašek a Pražané už výhru udrželi i po vyloučení Siima Lutse z 66. minuty.

  Bohemians se povedla odveta za lednové prohrané finále zimního turnaje Tipsport ligy s Brnem, naopak kouči Zbrojovky Romanu Pivarníkovi v den jeho 51. narozenin nevyšel návrat do Ďolíčku, kde dříve trénoval.

  17. kolo první fotbalové ligy:

  Vysočina Jihlava - Slavia Praha 1:0 (1:0)

  Branka: 10. Dvořák. ŽK: Schumacher, Ikaunieks - Sýkora, Kolář, Danny, Deli. Diváci: 3789.

  Jihlava: Rakovan - Vaculík (65. Holík), Tlustý, Buchta, Schumacher - Ljovin - Fulnek (83. Klíma), Urblík, Dvořák, Zoubele (86. Štěpánek) - Ikaunieks. Trenér: Svědík.

  Slavia: Kolář - Frydrych (73. Danny), Kúdela, Deli, Sýkora - Ngadeu - Mingazov (46. Stoch), Hušbauer (78. Necid), Bucha, Zmrhal - Škoda. Trenér: Trpišovský.

  Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)

  Branky: 74. Poznar - 33. Hofmann, 51. Zajíc. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Flimmel. ŽK: Jirásek - Zajíc, Hofmann. Diváci: 6074.

  Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Psyché, Procházka, Fleišman - Jirásek - Fillo, Hrubý, Diop (46. Mičola), De Azevedo (59. Granečný) - Poznar. Trenér: Kučera.

  Slovácko: Heča - Juroška, Hofmann, Břečka, Divíšek - Janošek, Daníček - Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (66. Navrátil) - Zajíc (90. Kubala). Trenér: Kordula.

  FK Jablonec - FK Teplice 2:1 (1:1)

  Branky: 36. Jovovič, 87. Chramosta z pen. - 6. Hora. Rozhodčí: Královec - Hájek, Myška. ŽK: Lischka - Ljevakovič. Diváci: 1710.

  Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust, Trávník, Považanec (79. Doležal), Jovovič (87. Zelený) - Chramosta (90. V. Kubista). Trenér: Rada.

  Teplice: Diviš - Hyčka, Čmovš, Král, Krob - Ljevakovič, Kučera - Vošahlík (88. Trubač), Hora (67. Žitný), Rezek (88. Červenka) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

  FK Mladá Boleslav - Karviná 0:1 (0:0)

  Branka: 90.+1 Wágner. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Horák. ŽK: Hubínek, Matějovský, Křapka - Štepanovský, Šisler, Kalabiška. Diváci: 2166.

  M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Klíma, Takács, Křapka - Jánoš - Přikryl (84. Magera), Matějovský (61. Valenta), Hubínek, Mareš - Mebrahtu (71. Ladra). Trenér: Uhrin.

  Karviná: Le Giang - Čolič, Janečka, Hošek, Eismann - Šisler, Panák (76. Smrž) - Štepanovský (90. Lingr), Budínský (90.+3 Štěrba), Kalabiška - Wágner. Trenér: Mucha.

  Fastav Zlín - Dukla Praha 1:1 (0:0)

  Branky: 73. Hronek - 62. Tetour. Rozhodčí: Příhoda - Mokrusch, Dresler. ŽK: Ostojič (Dukla). Diváci: 3024.

  Zlín: Dostál - Kopečný (67. Ekpai), Hnaníček, Gajič, Matejov - Vukadinovič (82. Džafič), Hronek, Jiráček, Holzer - Mehanovič - Beauguel (46. Traoré). Trenér: Páník.

  Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný - Bilovský, Holík (84. Doumbia), Tetour - Brandner (74. Djuranovič), Holenda, Koreš (89. Schranz). Trenér: Hynek.

  Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

  Branka: 63. Mašek z pen. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Boček. ŽK: Luts - Kryštůfek, Krejčí, Sukup. ČK: 66. Luts. Diváci: 3855.

  Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Martin Hašek ml., Jindřišek - Reiter (77. Vaníček), Mašek (72. Švec), Luts - Nečas (82. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.

  Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Acosta (60. Ashiru), Pilík, Krejčí, Lutonský (75. Juhar) - Zikl (67. Škoda). Trenér: Pivarník.

  Jako za zlaté éry. Češi byli šťastnější, ale Kanadě stačili. Naděje na medaili vzrostla

  Jako za zlaté éry. Češi byli šťastnější, ale Kanadě stačili. Naděje na medaili vzrostla


  Komentář - Zvonily tyčky, i kvůli rozhodčím plály emoce, ale pro Čechy nakonec všechno dopadlo dobře. Udělali důležitější krok, než je na první pohled patrné. Kanadu sice nepřehráli, ale ani nebyli horší. Hlavní je, že pokud v...

  Komentář - Zvonily tyčky, i kvůli rozhodčím plály emoce, ale pro Čechy nakonec všechno dopadlo dobře. Udělali důležitější krok, než je na první pohled patrné.

  Kanadu sice nepřehráli, ale ani nebyli horší. Hlavní je, že pokud v neděli neprohrají se Švýcarskem, ovládnou skupinu. Do další fáze turnaje sice postupují všichni, ale jen týmy z prvního místa (a jeden z druhého) jdou rovnou do čtvrtfinále, čímž ušetří síly. Zbytek podstoupí kvalifikaci.

  Po dvou zápasech play-off ve dvou dnech nikdo netouží. A už vůbec ne Češi. Na hrách ve Vancouveru 2010 stěží udolali Lotyše 3:2 v prodloužení a o 24 hodin později podlehli ve čtvrtfinále Finsku 0:2. Na mistrovství světa 2014 padli v semifinále 0:3 a po minimálním odpočinku prohráli 0:3 i klání o bronz. Následující sezona přinesla takřka totožný scénář.

  I proto trenér Josef Jandač před olympiádou podotýkal, že chce vyhrát skupinu, aby zabránil vyšťavení svých svěřenců.

  Všichni věděli, že cesta ke smělému cíli povede jedině přes vítězství nad Kanadou. Češi po rozpačitém výkonu proti Jižní Koreji (2:1) zabrali a slavili šťastný triumf. Navíc šlo o pohlednou podívanou.

  Když se hra přelévala z jedné strany na druhou, nešlo setřást vzpomínky na zlatou éru, kdy zemička ze středu Evropy hrála s hokejovou kolébkou naprosto vyrovnané partie.

  V posledních letech jde o souboj dravce s nebohou kořistí, drsné záběry nejsou výjimkou. Třeba na Světovém poháru schytali Češi debakl 0:6.

  Jenže bez hvězd NHL je zámořský gigant poloviční, což v sobotu nešlo přehlédnout. Shea Weber by v obraně jistě nedopustil takové zmatky, Drew Doughty by nepřicházel o kotouče tak snadno. Některé věci však Kanadu neopouštějí na žádné úrovni. Jde o vynikající přesilovky a s nimi související tlak do brány (obrovský rozdíl oproti Korejcům, kteří stříleli z dálky a prakticky nedoráželi).

  Za zmínku stojí ještě kanadská agresivita, která však místy zaváněla nepřiměřenou hrubostí. Rozhodčí příliš nereagovali, a tak hra občas připomínala éru před výlukou 2004/05, kdy drobní šikovní hokejisté trpěli.

  Povzbudivé je, že Češi dokázali na drsné hity reagovat. Nekompromisně dohrávali souboje a třeba Jan Kolář srazil uprostřed hřiště Andrewa Ebbetta.

  Pozitivem zůstává Pavel Francouz, jenž pochytal 31 z 33 střel, byť ne vždy měl před sebou "uklizeno".

  Podivný metr rozhodčích

  Hráči v poli přidali oproti úvodnímu klání jeden rychlostní stupeň. Místy fantastické tempo s sebou sice neslo nepřesnosti, ovšem na obou stranách. Pořád platí, že Češi můžou zlepšit útok. Stříleli sice často a hráli přímočaře, což je chvályhodné, ale do brány nakonec usměrnili jen 21 pokusů. 

  Kanonýři Dominik Kubalík a Martin Růžička, kteří opustili role náhradníků, ofenzivu mírně vzpružili. První z nich dokonce skóroval, druhý zaujal povedeným průnikem.

  Jestli v zápase někdo zklamal, tak rozhodčí, kteří celkem udělili osm trestů (5:3 v neprospěch Česka). Někomu ukřivdili, u jiných přimhouřili obě oči. Podstatné je, že bezprostředně po sporných situacích se neudály rozhodující momenty. 

  Češi tak po utkání udrželi nervy. "Byla to taková… Nevím, nešťastné vyloučení," komentoval Michal Jordán pro ČT nedovolené bránění, kterého se měl dopustit, když jeden z Kanaďanů navštívil českou střídačku. Smířlivě mluvil také trenér Jandač.

  Napínavé klání nemohl vyhrát lepší tým, nýbrž šťastnější. Tím byli Češi, kteří potvrdili, že na téhle olympiádě stačí kvalitou - možná kromě Rusů - každému. Otázkou je, co předvedou, až jim zkušenější sok než Korea vystaví defenzivní past.

  Nedělní duel proti Švýcarsku od 8:40 SEČ zřejmě bude ideální zkouškou před play-off.

  Barcelona vyrovnala výhrou v Eibaru rekord v neporazitelnosti

  Barcelona vyrovnala výhrou v Eibaru rekord v neporazitelnosti


  Madrid - Fotbalisté Barcelony vyhráli v 24. kole španělské ligy na půdě Eibaru 2:0 a v čele tabulky mají desetibodový náskok. Svěřenci trenéra Valverdeho neprohráli už 31 ligových zápasů v řadě, čímž vyrovnali rekordní klubovou...

  Madrid - Fotbalisté Barcelony vyhráli v 24. kole španělské ligy na půdě Eibaru 2:0 a v čele tabulky mají desetibodový náskok. Svěřenci trenéra Valverdeho neprohráli už 31 ligových zápasů v řadě, čímž vyrovnali rekordní klubovou sérii z let 2010 až 2011. Sevilla zvítězila 2:1 v Las Palmas a posunula na páté místo.

  V Eibaru našel v 16. minutě Messi kolmicí z hloubi pole Suáreze, který udělal brankáři kličku a z úhlu rozvlnil síť. Domácí mohli vyrovnat o chvíli později, Orellanův dalekonosný pokus ale trefil pouze břevno. Před poločasovou pauzou trefil tyč na druhé straně Messi. Hvězdný Argentinec trefil v této sezoně La Ligy tyč už počtrnácté, čímž vyrovnal svůj vlastní rekord ze sezony 2011/12.

  Utkání významně ovlivnila 66. minuta, kdy si za nesportovní chování vysloužil druhou žlutou kartu Orellana. Eibar už v oslabení nedokázal se zápasem nic udělat, naopak v 88. minutě pojistil Barceloně výhru Alba.

  Sevilla se třetí výhrou za sebou vrátila na příčky zajišťující účast v Lize mistrů. Za třemi body ji na hřišti osmnáctého Las Palmas nasměroval z dorážky Ben Yedder. V 50. minutě zvýšil svou pátou brankou v sezoně Sarabia, za domácí pouze snížil z penalty Calleri.

  Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

  Las Palmas - FC Sevilla 1:2 (82. Calleri z pen. - 35. Ben Yedder, 50. Sarabia), Eibar - FC Barcelona 0:2 (16. Suárez, 88. Alba), Alavés - La Coruňa 1:0 (61. El Haddadi), Málaga - Valencie 1:2 (27. Ideye - 80. Coquelin, 85. Parejo z pen.).

  Výhra ve skupině byla blízko, mrzí Radivojeviče. Olympiádu dlouho zvažoval a nakonec drží palce

  Výhra ve skupině byla blízko, mrzí Radivojeviče. Olympiádu dlouho zvažoval a nakonec drží palce


  Máte za sebou zápasy proti Němcům a EBEL. Který byl těžší? Myslím, že ten druhý. Rakušané velmi dobře bruslili a berou to asi se stejnou vážností jako my. Ale my jsme nastříleli góly, zaslouženě jsme vyhráli a doufáme, že...

  Máte za sebou zápasy proti Němcům a EBEL. Který byl těžší?

  Myslím, že ten druhý. Rakušané velmi dobře bruslili a berou to asi se stejnou vážností jako my. Ale my jsme nastříleli góly, zaslouženě jsme vyhráli a doufáme, že celý turnaj zakončíme vítězstvím proti Čechům.

  V posledním zápase půjde o vítězství. Bude to vyhrocenější?

  Z naší strany určitě. Je to exhibice, budeme se snažit, aby se nikdo nezranil, ale samozřejmě chce na takovém turnaji každý vyhrát.

  Sledoval jste souběžně olympijské utkání se Slovinskem?

  Zrovna jsme byli na ledě, v kabině jsme pak zachytili výsledek. Je to škoda, byli jsme vlastně jeden gól od přímého postupu do čtvrtfinále.

  Dává výhra nad Rusy větší naději do vyřazovací fáze?

  Já to dobře znám. S Ruskem to byl výborný zápas, s Američany taky. Každý zápas začíná za stavu 0:0 a nám možná vyhovuje, když hrajeme se silnějším soupeřem než s těmi papírově slabšími. V uvozovkách, protože Slovince už nelze považovat za slabšího soupeře.

  Když jste viděl utkání proti Rusům, nemrzelo vás, že jste se přeci jen nenechal přemluvit ke startu na olympijských hrách?

  Ne, vůbec ne. Já jsem předtím dlouho zvažoval všechna pro a proti. Teď mě to nemůže mrzet… Už jsem byl zkrátka rozhodnutý a klukům držím palce. V tom utkání jsme hráli opravdu výborně.

  Slovinci vás porazili i v Soči. Čím jsou nepříjemní?

  Nevím, jestli nám důležitost toho zápasu svazuje ruce. Dneska jsme mohli vyhrát skupinu. Ale zápas jsem neviděl, těžko se mi to hodnotí.

  Co byste národnímu týmu poradil do osmifinále?

  Dobře se vyspat, zregenerovat a dát do toho zápasu všechno. Bude to zápas o přežití, je třeba to brát tak, jako by měl být úplně poslední.

  Jak se vám líbí dnešní premiérový All Star Cup?

  Je to super, jen škoda, že to trochu koliduje s olympijskými hrami. Ale zatím je to povedená akce, snad přijde na poslední utkání s Čechy více lidí. Bude to takové malé finále. Kdo vyhraje, vyhraje celý turnaj.

  Jak byste srovnal českou extraligu s tou slovenskou? Po třech letech jste se z Liberce vrátil zpět do Trenčína.

  Co se týče zázemí, stadionů, diváckého zájmu, jsou Češi mnohem výš. Ale myslím si, že prvních pět mužstev by se v Čechách neztratilo.

  Jste spokojen s průběhem sezony v Trenčíně?

  Zpočátku to bylo skvělé, teď se nám moc nedařilo, ale ztrácíme jen tři body na první místo. Sedm zápasů do konce, všechno máme ve svých rukách. Jsem rád, že je sezona taková, jaká je. Je to vyrovnané.

  Přišel jste s tím, že byste chtěl pro Trenčín vyhrát titul. Lidé tomu zprvu asi moc nevěřili, ale už to nezní tak nereálně.

  Musíme tomu věřit, hodně lidí v Trenčíně už na to dlouho čeká. Pořád to je ještě daleko, ale porveme se o to. Máme stejnou šanci jako dalších šest mužstev, bude to velmi zajímavé.

  Zlepšila se atmosféra kolem klubu po loňském boji o záchranu?

  To ano. Začalo chodit více diváků, je to veselejší. V posledních době jsme jim sice moc radosti nepřinesli, ale věřím, že to ještě nastartujeme.

  Jágr se po tvrdém zákroku nehýbal, pak odmítl nosítka. Byl otřesený, duel s Havířovem nedohrál

  Jágr se po tvrdém zákroku nehýbal, pak odmítl nosítka. Byl otřesený, duel s Havířovem nedohrál


  Kladno - Hokejový útočník Jaromír Jágr odstoupil už ve třetí minutě dnešního duelu 50. kola první ligy s Havířovem otřesený ze hry. Šestačtyřicetiletého druhého nejproduktivnějšího hráče historie NHL tvrdě atakoval u...

  Kladno - Hokejový útočník Jaromír Jágr odstoupil už ve třetí minutě dnešního duelu 50. kola první ligy s Havířovem otřesený ze hry. Šestačtyřicetiletého druhého nejproduktivnějšího hráče historie NHL tvrdě atakoval u mantinelu hostující útočník Marek Sikora.

  "Jaromír Jágr byl po tom úderu do hlavy velice otřesený, měl krvavé zranění a už se rozhodl v utkání dál nepokračovat. Je to hokej. Jágr není Terminátor, je to jen člověk. Dostal úder do hlavy a nedohrál. Jeho zdravotní stav nemohu úplně říci, ale byl v péči lékaře," uvedl tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

  "Nemá anamnézu. Pokud by z toho bylo něco vážnějšího, tak bychom věděli dál," doplnil Heral. Klub neprozradil, zda Jágr zamířil na vyšetření do nemocnice, či ne. "Nemohu to ani potvrdit, ani vyvrátit. Měli jsme tady vyprodaný stadion a koloběh utkání jel dál. Věděl jsem, že je o Jaromíra postaráno a nemám v tuto chvíli informace o jeho podrobnějším zdravotním stavu," doplnil Heral.

  Jágr se zranil při svém druhém střídání v utkání, na ledě do té doby strávil 92 vteřin. V přesilové hře si kryl u pravého mantinelu puk, Sikora jej zezadu narazil na mantinel. Nedávná posila Kladna z Calgary upadla hlavou na hrazení.

  "Jeli jsme na puk v oslabení, nevím, jestli Jarda zavrávoral. Musím se na to podívat. Bylo to takové rychlé a lehké. Já jsem chtěl vyhodit puk o oslabení. Já jsem se tam zapřel, aby mi neujel dolů s tou otočkou, co umí," řekl Sikora.

  "Byl to strašně nešťastný náraz. Asi si tam dal ještě o tu hranu nebo nevím. Strašně mě to mrzí. Když jsem ho pak viděl, tak to bylo nepříjemné, ať je to Jágr nebo někdo jiný," doplnil jednatřicetiletý útočník, který má zkušenosti z extraligy z Chomutova.

  Po nárazu zůstal Jágr chvíli bezvládně ležet, po apelu hráčů přispěchal lékař Kladna Petr Fulín a objevila se i nosítka. Evidentně otřesený Jágr se nakonec se zkrvavenou tváří odebral za pomoci doktora na střídačku a pak zmizel v útrobách. "Ten zákrok se asi bude hodně rozebírat, ale nechceme ho hned po utkání hodnotit," uvedl Heral.

  Přes protesty kladenských trenérů sudí Tomáš Zubzanda a Michal Kostourek zákrok neposoudili jako nedovolený. "Samozřejmě nás to naštvalo, protože tam zůstane hráč, který má zapadlý jazyk. Ale my se nemůžeme vyjadřovat k rozhodčím, takže to nemá smysl. Takže jsme byli akorát naštvaní a to je celé," prohlásil asistent trenéra Kladna Pavel Patera.

  Nechtěl dále hodnotit, jestli šlo o faul. "To nedokážu říci. Na to se musí podívat jiní lidi. My se samozřejmě podíváme taky na videu, ale to je tak všechno," doplnil Patera a věří, že Kladno o Jágra nepřišlo na delší dobu. "Doufám, že bude zdravý. Kluci se po tom zákroku semkli, chtěli určitě bojovat za Jardu. To se povedlo a ten zápas se nám moc líbil. Ale Jardu budeme potřebovat v těžkých zápasech," dodal Patera.

  Jágr nastoupil ke svému pátému duelu za Rytíře po příchodu z NHL a z předešlých čtyř duelů měl na kontě čtyři body za čtyři asistence. Nastupuje s poraněnými vazy v pravém koleni, které ho limitovaly v dresu Calgary a kvůli kterým se objevil v sestavě Flames naposledy 31. prosince proti Chicagu.

  I kvůli problémům s třísly za Calgary sehrál Jágr v sezoně jen 22 zápasů, v nichž zaznamenal gól a šest asistencí. Za Kladno musí nastoupit ve zbývajících dvou duelech základní části ve středu v Českých Budějovicích i za týden doma proti Prostějovu, aby měl šanci i v případě postupu ve čtvrtfinále a semifinále ve čtyřech zápasech sehrát 15 utkání nutných k startu v baráži o extraligu.

  Kladenský stadion byl vyprodaný stejně jako na všechny dosavadní čtyři duely Jágra po návratu - v Liberci proti Benátkám nad Jizerou, v Přerově, při domácí premiéře i na Slavia. "Kdo dnes přišel, musel být s hrou spokojený. Je tam kaňka s tím Jardou, ale já jsem to tak moc neviděl, jestli to byl faul nebo nebyl. Je to i trošku smůla," uvedl kouč Havířova Jiří Režnar.

  Kvitová je ve finále. Její úchvatnou sérii nezastavila ani světová jednička Wozniacká

  Kvitová je ve finále. Její úchvatnou sérii nezastavila ani světová jednička Wozniacká


  Dauhá - Petra Kvitová má fantastickou formu. Češka v semifinále prestižního turnaje v Dauhá otočila zápas s Dánkou Caroline Wozniackou a světovou jedničku zdolala po setech 3:6, 7:6, 7:5. Její série neporazitelnosti už čítá dvanáct...

  Dauhá - Petra Kvitová má fantastickou formu. Češka v semifinále prestižního turnaje v Dauhá otočila zápas s Dánkou Caroline Wozniackou a světovou jedničku zdolala po setech 3:6, 7:6, 7:5.

  Její série neporazitelnosti už čítá dvanáct zápasů. Kvitová si v neděli zahraje o dvaadvacátý titul kariéry se Španělkou Garbině Muguruzaovou.

  Česká tenistka přitom nezačala vůbec dobře a Wozniacká dokonce dvakrát podávala na vítězství. Sedmadvacetiletá Češka ale druhou sadu získala v tie-breaku a ve třetí za stavu 5:5 sebrala soupeřce servis a následně utkání ukončila.

  "Vůbec nevím, co se stalo. Byla jsem na sebe naštvaná, ale nedokázala jsem to přenést na kurt," řekla Kvitová.

  "Ve druhém setu jsem se snažila uklidnit a čekat na chybu," přidala česká tenistka, která po triumfu na předchozím turnaji v Petrohradu a dvou výhrách ve Fed Cupu natáhla sérii neporazitelnosti na 12 zápasů. Od vyrovnání osobního maxima ze sezony 2011/2012 tak Kvitovou dělí dvě vítězství.

  Pokud navíc v neděli vyhraje, vrátí se poprvé od září 2016 do nejlepší desítky světového žebříčku. Kvitová vstoupila do sezony na 29. místě pořadí WTA a momentálně jí patří 21. pozice. Kdyby v Dauhá titul nezískala, měla by se posunout na 14. příčku.

  O druhý titul v sezoně a 29. v kariéře si Kvitová zahraje proti Muguruzaové, která do finále prošla bez boje poté, co Rumunka Simona Halepová kvůli zánětu šlach nenastoupila k semifinálovému duelu. Se Španělkou prohrála Kvitová jediný z dosavadních čtyř zápasů, v posledních dvou s ní neztratila ani set.

  Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 3,173.000 dolarů):

  Dvouhra - semifinále:

  Kvitová (16-ČR) - Wozniacká (1-Dán.) 3:6, 7:6 (7:3), 7:5.

  Čtyřhra - semifinále:

  Dabrowská, Ostapenková (Kan./Lot.) - Krejčíková, Siniaková (ČR) 6:3, 6:3.